google-site-verification: google1f73e7d15a8630aa.html

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان کشور از رفع مشکل لاستیک در کشور از هفته پیش رو، خبر داد.

قیمت سیمان چند؟

عباس تابش امروز (جمعه) در جریان سفر به گیلان با بیان اینکه در زمینه لاستیک، انباشت کالا برای لاستیک‌های وارداتی در گمرک را داشتیم که با مصوبه ستاد اقتصادی دولت در حال ترخیص است، افزود: از سوی دیگر با نهایی شدن قیمت لاستیک تولید داخل که در سامانه بارگذاری شده و رشد ۱۰ درصدی تولید از روز شنبه (فردا) در تامین لاستیک کشور مشکلی نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ماشین‌های باری نیز در سامانه مربوطه بارگذاری شده و با حواله راهداری لاستیک با نرخ مصوب به آنها عرضه می‌شود تابتوانیم مدیریت عرضه و تقاضا را داشته باشیم و اگر عاملان عرضه لاستیک قیمت مصوب را رعایت نکنند عاملیت آنها ابطال خواهد شد و افراد جایگزین معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان کشور از تشکیل ۵۶۴ پرونده کلان به ارزش افزون بر ۲۳ هزار میلیارد تومان در چهار ماه نخست امسال در ستاد سازمان حمایت از حقوق تولید کنندکان و مصرف‌کنندگان خبر داد.

وی این پرونده‌ها را پرونده‌های متعدد صنفی و تولیدی مربوط به بخش هایی مانند فولاد و پتروشیمی عنوان و تصریح کرد: این پرونده‌ها فقط پرونده‌های کلان هستند یعنی این پرونده‌ها با ارزش یک میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان هستند.

نرخ هر پاکت سیمان مشخص شد

وی با اشاره به تعیین نرخ قیمت سیمان، افزود: در مصالح فروشی‌ها باید هر پاکت سیمان تیپ دو ۵۰ کیلویی پاکتی، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود که عرضه بالاتر از این میزان بر اساس توافق کهبا بنگاه‌ها و انجمن مربوطه در صورت گزارش تخلف بازرسان عاملیت آنها ابطال و عامل جایگزین معرفی می‌شود.

تابش بیان کرد: برای پروژه‌های عمرانی و انبوه سازان نیز مقرر شد سیمان تیپ ۲ فله با معرفی نامه رسمی هر تن با قیمت ۲۲۰ هزار تومان تحویل صاحبان پروژه‌ها شود.

رپیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان درباره افزایش قیمت‌های لوازم ارتباطی همچون رایانه و تلفن همراه، گفت: بحث گرانی با گرانفروشی متفاوت است ؛ گرانی پدیده‌ای است که بدلیل مسائل مختلف همچون نوسانات نرخ ارز ایجاد می‌شود که وقتی نرخ ارز افزایش یابد، بدنبال آن کالا هم گران می‌شود.

وی وظیفه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان را نظارت بر جلوگیری از گرانفروشی و بالاتر از درصد سود مجاز عنوان و تصریح کرد: کامپیوتر و تلفن همراه نیز جزو کالاهای مشمول ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت است اما مشمول ضوابط قیمت‌گذاری تثبیتی نیست به این معنا که شکایت محور است و اگر شکایتی شود با ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت تطبیق می‌دهیم اگرآن چیزی که ارائه می‌شود خارج از ضوابط باشد، با آن برخورد می‌کنیم.

تابش با بیان اینکه دغدغه‌ای درباره تامین و قیمت مرغ داشتیم، اظهارکرد: با بازدید سرزده از بازار رشت مشخص شد که درباره مرغ قیمت‌های مصوب رعایت می‌شود و مشکلی در تامین نیز نداشتیم ِ ضمن آنکه گوشت قرمز هم با قیمت متوسط کشوری در بازار موجود بود.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف کنندگان، از روز چهارشنبه در گیلان حضور یافت ؛ شرکت در کارگروه تنظیم بازار استان گیلان و بازدید از سه شرکت تولید جوجه و مرغ و قطعه بندی از برنامه‌های سفر وی به این استان بود.

منبع: عصر خودرو

شرکت آریان نگین ارگ، ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی در حوزه زمین و ساختمان به کلیه مشتریان و متقاضیان خدمات مذکور در کشور میباشد.شرکت آریان نگین ارگ از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن بوده که از طریق خدمات متمایز خود از جمله شرکت های پیشتاز در رده خود میباشد. این شرکت از طریق همکاری با نیروهای خبره و ارزشمند خود در صنعت ساخت و ساز و املاک و مستغلات و مدیریت صحیح فرآیند های ارزش آفرین به مشتریان خود آماده خدمت رسانی در تمام زمینه های ساخت و ساز میباشد.
درباره ی alikhani

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *