google-site-verification: google1f73e7d15a8630aa.html

در واقع امروزه انواع مال های تجاری ، به موضوع جهانی تبدیل شده است که در بازارهای قدیمی و سنتی ریشه دارد . در این بخش باید گفت که شرکت فروشگاه های زنجیره ای والمارت اخیرا از مدل مفهومی فروشگاه خبر داده است که با کمک هوش مصنوعی با کارکنان داخل سازمانی خود کمک می کند تا قفسه های فروشگاهی را به بهترین شکل پر نمایند.

شرکت آریان نگین ارگ به عنوان زیر مجموعه ی هلدینگ صبا میهن با خدمات دهی در حوزه ساختمان وایجاد مجتمع های تجاری (ارگ تجاری ،مجتمع تجاری ومسکونی جام الهیه،مجتمع تجاری ساری و…)در ساخت و راه اندازی این مال های تجاری بزرگ فعالیت دارد.

انواع مال های تجاری


طبقه بندی مال های خرید تجاری بر اساس متراژ

در نظر داشته باشید که چندین نوع مال خرید در حال حاضر وجود دارد که سعی داریم به یک به یک آن ها اشاره هایی داشته باشیم. در ابتدا باید گفت که یک مال خرید معمولی کم تر از ۴۰۰ هزار فوت مربع مساحت دارد و آن دسته از مال های تجاری خرید که مساحت آن ها میان عدد های ۴۰۰ الی ۸۰۰ هزار فوت مربع می باشد که با نام مال های خرید منطقه ای در میان مردم شناخته شده اند.

همین طور به مال های تجاری خریدی که مساحتی بالغ بر بیش از ۸۰۰ هزار فوت مربع دارند هم مال های فرا منطقه ای می گویند .

استریپ مال ها


جالب است بدانید، از آن جا که مال های خرید منطقه ای بزرگ تر ساخته می شوند، قادر خواهند بود فروشگاه های بزرگ تری و به مراتب بیشتری را در خود جای دهند.

این نکته را در نظر داشته باشید که این گروه از مال هایی که الان به آن ها اشاره داشتیم، مال هایی اند که در حومه شهر ها بنا شده اند و مقاصد و اهداف فرا منطقه ای پشت احداث و راه اندازی هر کدام از آنها قرار دارد، ولی مال هایی که با فاصله بیشتری از مناطق مسکونی راه اندازی می شوند، با نام استریپ مال در بین مردم شهرت یافته اند.


در حقیقت استریپ مال ها از پارکینگ های بسیار بزرگی برخوردارند که در کنار هر یک از این پارکینگ ها، فروشگاه هایی طراحی شده است تا تنها یک نوع محصول و یا خدمت را به مشتریان ارائه دهند.

همین طور مال های تجاری خریدی مثل مال توزیع هم وجود دارد که در آن ها کارخانه داران، محصولات و خدمات خود را به صورت کاملا مستقیم و به وسیله فروشگاه هایی که برای خودشان خریداری کرده اند، به صورت عمده و یا بعضا جزئی به فروش می رسانند.

درباره ی admin

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *